Sella Ronda - čtyři střediska na jeden skipas

Top lyžařská střediska Itálie

Sella Ronda je pro lyžaře pojem, někdo ji už určitě nadšeně objel a někdo se trefil zrovna do termínu, kdy bylo na sjezdovkách hodně lidí a moc si to neužil. Ale slunné počasí nezklame.

Samotný okruh můžete jet ve směru hodinových ručiček po oranžové a trasy budou náročností připomínat červené sjezdovky – dlouhé asi 26 km. Trasa proti směru hodinových ručiček má barvu zelenou a náročnost je slabší, podobná modrým sjezdovkám a dlouhá asi 22 km.

Sella Ronda

Trasa po oranžové vás povede přes 4 lyžařské oblasti – Alta Badia, Val Gardena, Arabba a Val di Fassa.
Areály jsou vzájemně propojeny a dohromady spočítáte více jak 500 km sjezdovek. Pokud začnete pěkně brzo ráno, nejlépe do 10 hodin, obě trasy jste schopni za celý den zvládnout.

Pozza di Fassa ; Zdroj: veranastalter­kataloge.de

Panoramata jsou zde významná a krásná, a i proto na tyto místa každoročně přijede mnoho lyžařů. Nejznámější jsou vrcholy Dolomit: Marmolada, Piz Boe, Sasso Lungo nebo Civetta.
Zpestřit si můžete návštěvu Sella Rondy zajížďkou na sportovní sjezdovku v Arabbě, v St. Christině, v La Ville nebo na Marmoládě.

Skipas můžete mít tedy jen na svou oblast, kde budete ubytování, s možností si ho rozšířit na skipas Dolomiti Superski, zahrnující 12 lyžařských středisek. Není to levná záležitost, ale kvůli tomuto zážitku tady přece jste.

Ceny skipasů Dolomiti Superski a jednotlivých oblastí.

Val Gardena; Zdroj: veranastalter­kataloge.de

Doporučujeme ubytování ve Val di Fassa.
Máte odtud přímé napojení vlekem na Sella Rondu a nově pozor je lanovka z Alba Canazei, a tak nemusíte absolvovat cestu skibusem.

Podívejte se aktuálně, jaká střediska jsou otevřena, kolik sjezdovek je v provozu a jestli je sníh.

  • Levné lyžařské zájezdy

    Lyžařské zájezdy do Alp se skipasem i bez skipasu. S vlastní i autobusovou dopravou. Garance sněhu a ceny!